Шлях від ідеї взяти участь в боротьбі за тендер і підписанням договору з замовником досить довгий і в деяких випадках він може зайняти більше як рік. Починається весь цей процес з оформлення заявки та підготовки відповідної документації, яка цікавить потенційного отримувача послуги.
Велика кількість компаній не віддає відповідної уваги правильному оформленню заявки. Часто, щоб не затягувати процес пошуку замовника, претенденти на тендер відправляють стандартні заявки з незаповненими полями.
Щоб дізнатися, наскільки важливу роль грає цей процес, можете зайти на сайт www.ueex.com.ua. Там опублікована багато корисної інформації про торги, біржі й вибір виконавців. Доступ до ресурсу вільний, будь-хто може відвідати сайт та взяти для себе щось корисне.
Якою повинна бути паперова заявка?
Для початку потрібно розрізнити два схожих поняття, а саме: аукціон та конкурс. Говорячи про державні організації, більш актуальним є перший варіант тендеру. Враховуючи мету економії коштів, аукціон дозволяє замовнику обрати вигідні пропозиції. Самі торги складаються з декількох етапів, протягом яких ціна знижується і робиться це до тих пір, поки не залишиться декілька або ж один претендент.
Для того щоб взяти участь в аукціоні, стандартна заявка повинна вміщувати в собі:
- Дозвіл відповідних інстанцій – сюди можна віднести податкову службу, щоб організатор тендеру мав чітке розуміння надійності вас в ролі виконавця. Якщо ж учасник має неприємну історію, борги та невиконанні роботи, то його шанси на перемогу зменшуються в рази.
- Перелік документів – в залежності від того, хто є організатором тендеру, для яких завдань проводиться пошук виконавця, про яку суму йде мова, документи можуть бути різними. Головна задача претендента на участь – це вказати всі документи, відправивши їх в чітко поставлений час.
- Заявка – ну і нарешті сам бланк, в якому буде вказано й перелік документації, контактні дані претендента й багато іншої інформації, яка може бути корисною для організатора торгів.
Варто також пам’ятати й про оформлення заявки. Мова йде про теку, де буде зібрана вся документація. Також повинен бути чітко визначена особа, яка є заявником. Всі дані повинні бути запаковані в спеціальний конверт і відправлені по вказаній адресі.
Як виглядає електронна заявка?
Такий тип подачі своєї кандидатури на розгляд складається з двох основних етапів, а саме:
- Компанія чи особа, яка вирішила взяти участь в боротьбі за певний тендер має дати свою згоду на обробку персональних даних;
- Другий етап містить в собі ознайомлення замовника з дозволом відповідних інстанцій, починаючи з податкової служби і закінчуючи наявністю відповідних сертифікатів.
Заявка повинна мати охайний вигляд і відповідати основним вимогам організатора. Компанія, яка проводить пошук виконавця вказує все це в своєму оголошенні. Все що залишається зробити кандидату – це ознайомитися з вимогами та зробити все в відповідно з вимогами організатора тендера.
Якщо говорити про біржові торги, енергоресурси й тендери в цілому, можна скористатися сайтом https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/.
Якщо представник малого бізнесу має бажання отримати свій перший тендер, перед ним стоїть 3 важливих кроки, які потрібно пройти.
Перше – це підготувати відповідну документацію для участі та вчасно відправити її для розгляду.
Друге – це дати гарантії, які зможуть переконати замовника в тому, що кращої кандидатури немає.
Третє – якісно оформити свою заявку, щоб перше враження організатора тендеру було позитивним.