Для великих робочих функцій банкам необхідно здійснювати безготівкову купівлю та продаж одиниць іноземної валюти в гривні. Це допустимо через існування міжбанківського валютного ринку. З метою регулювання таких операцій Національний банк створив систему підтвердження операцій на міжбанківському валютному ринку. Отримавши банківську ліцензію на здійснення валютних операцій, фінансова установа підключається до цієї системи. За підтримки Національного банку видно всі деталі операції, а прозорість операцій дає змогу оцінити загальну ситуацію у сфері міжбанківської валютної торгівлі.
Фінансові установи можуть купувати іноземну валюту для забезпечення своїх внесків та кредитів, дотримуючись щоденних лімітів, встановлених національним банком. НБУ, у свою чергу, за підтримки цих стандартів підвищує або знижує купівлю-продаж валюти. У разі порушення застосовуються штрафні санкції, наприклад, відключення банку від системи. Таким чином, банк втрачає ймовірність торгівлі на міжбанківському валютному ринку.
Аукціони в системі Прозорро
Брати участь в аукціоні можуть як фізичні, так і юридичні особи.
Для участі необхідно надати реєстрацію, статут та документи, що підтверджують право підпису. Для кваліфікації можуть знадобитися подібні договори, матеріально-технічна база, що відповідає вимогам. Критерій наявності подібних договорів зазвичай є основним, його висувають 90% клієнтів.
У разі першої участі підрядника за державним замовленням він може надати аналогічний договір з торговельною компанією або фізичною особою.
Для процедури подачі заявки вам необхідно створити індивідуальний обліковий запис на одній із платформ, підключених до системи Прозорро.Продажі. Спостережні перевірте документацію, що додається до тендерної пропозиції, щоб переконатися, що пропозиція має бути якомога ближче до неї.
Як виграти в системі Прозорро
Щоб підвищити свої шанси на виграш, новачок повинен дотримуватися стратегії «найнижчої ціни». Суть в тому, що при подачі заявки потрібно зареєструвати свою ставку на товар. На початку торгів спочатку оголошується найвищий курс, а потім курс на зниження. Кінцевий учасник робить ставку за найнижчою ціною. При появі вартості попереднього учасника дозволяється зробити найменший крок до зменшення та виграти тендер.
Плюс в тому, що шанс на виграш зростає, мінус у тому, що виручка від транзакції зменшується. Були випадки, коли з ентузіазмом учасники знижували ціну настільки, що повністю втрачали виручку.
Досвідчені учасники частіше використовують стратегії середніх або високих цін. Суть в тому, що недосвідчені учасники можуть помилитися, прописуючи тендерну пропозицію, в результаті чого вони будуть механічно відхилені системою. Необхідно заздалегідь проаналізувати конкурентів і встановити вищу, але, проте, реальну ціну.
Особливості продажу землі в Україні
Ефективність роботи філії зростає, як наслідок, все більше компаній готові працювати з сайтом Української енергетичної біржі. Існує багато джерел, які ви можете завантажити, щоб застосувати його, але УЕБ — це онлайн-платформа, що пропонує широкі послуги.
У режимі реального часу зареєстровано 510 земельних торгів. Земля для продажу займає площу близько 2,3 тис. га, які оцінюються в 245 млн. грн.
Відомо, що лідери з реалізації прав оренди посідають Одеська, Черкаська, Кіровоградська, Львівська та Чернівецька області, а з продажу самих земельних ділянок несільськогосподарського призначення – Київська, Закарпатська, Львівська, Одеська та Чернівецька.
18 жовтня в Україні відбувся перший електронний аукціон з продажу прав оренди землі. Право оренди на 10 земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності, загальною площею до 210 га передані до реалізації.
Середня початкова орендна плата за рік для ділянок, що продаються, становила 8,3% від нормативної грошової оцінки. У кожному лоті взяли участь від 2 до 6 учасників. За результатами торгів середня річна орендна плата склала 34,3%, перевищивши стартову більш ніж у 4 рази.
Найдорожчою була земельна ділянка Команської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області. Його площа становила 13 га, а стартова ціна зросла до 157,79 тис. грн. (70,73% від номіналу).
Мінагрополітики інформують, що обласні громади отримали близько мільйона гектарів сільськогосподарських угідь. Більше про торги земельними ділянками https://sale.ueex.com.ua/news/poryadok-provedennya-zemelqnyh-torgiv-na-majdanchykah-prozoro-prodazhi.
Особливо високо зросла відсоткова ставка за оренду земельної ділянки у Василівській районній громаді Онуфріївського району Кіровоградської області. Його площа становила 18,26 га, що становить 101,32% від номінальної вартості (122,17 тис. грн).
Перші земельні онлайн-аукціони дозволили місцевим бюджетам отримати понад 630 тис. грн. впродовж року.
З січня по вересень цього року середня орендна ставка становила 18,77%. Це сталося за результатами аукціонів, проведених регіональними органами Держгеокадастру.