Торги землею на офіційних правах

Україна є великим постачальником аграрної продукції. Тому питання про продажі і реалізації сільськогосподарських територій стояло дуже гостро, як для влади, так і для фермерів і звичайних громадян. До того ж Верховна Рада вже розглянула перелік змін до законодавчих актів, які регламентують продаж і купівлю сільськогосподарських ділянок. Так, уже з 1 липня 2021 року стартуватиме офіційна майданчик по реалізації сільськогосподарських територій, які припадають на частку аграрної промисловості України. Як тепер будуть проходити аукціони землею і до чого вони приведуть?

Повноцінні торги на офіційній майданчику

В основному часто порушувалося це питання для того, щоб попередити та запобігти будь-які угоди з земельними територіями від корупційного втручання третіх сторін. Україна вважається великим постачальників аграрної продукції, тому їм важливо усунути корупцію.

Загальна територія сільськогосподарських угідь становить 43 мільйони гектар – це велика частина загальної площі України, яка становить приблизно 70%. Державних територій тут 10,4 мільйона гектар, решта території відводиться громадянам, фермерам, орендарям. Загальна чисельність їх 25 мільйон чоловік, що більше половини всього населення України. Тому важливо створити такі умови, щоб кожен учасник був в безпеки під час будь-якої угоди, до того ж кожен учасник аукціонів мав однакові права і обов’язки. Таких людей важливо обмежити від монополій, тому що вони скуповують приватні території за копійки, до того ж можуть використовувати стратегічний запас землі на незаконних підставах.

Саме тому Україна вирішила проводити з усіма угодами з сільськогосподарськими територіями офіційно, на законних підставах. Як сайту виступає Українська універсальна біржа, а в якості майданчика була обрана Прозорро.Продажі. 

Головна перевага майданчика  прозорість і чесність угод. Також на майданчику учасники можуть дивитися інформацію про інших учасників, а держава створює конкурентні ціни на ділянки для залучення більшої кількості учасників. Перші торги розпочалися 1 липня 2021 року, де в якості учасників можуть виступати фізичні особи — звичайні громадяни. Вже з 1 січня 2024 року в якості учасників будуть присутні юридичні особи — організації, які заздалегідь пройшли реєстрацію на майданчику.Вже на майданчику ProZorro.Sale почалися офіційні торги, де учасники можуть придбати обладнання, автомобілі, житлові приміщення – будинки і квартири. Більше інформації є на сайті https://www.uub.com.ua/rus/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/.