Продаж земельних ділянок на онлайн-торгах

Україна – це одна з тих країн, що демонструє досить серйозні показники в сільськогосподарському секторі. Не дивно, що одним з базових та навіть ключових ресурсів в країні є саме земля. Не так давно, стало відомо, що вже найближчим часом в Україні запрацює ринок землі. Якщо говорити більш простими словами, то мова йде про продаж земельних угідь для ведення на них господарства приватними особами.

Враховуючи той момент, що земля є основним ресурсом на території країни таке рішення можна розцінювати по-різному. В будь-якому випадку, землю можна буде придати через систему ПроЗорро.

Тобто, певні лоти з земельними угіддями будуть виставляти на аукціон. Знайти такі оголошення можна на електронних майданчиках, що акредитовані в системі ProZorro. Ви можете дізнатися про це більш детально, якщо перейдете за посиланням https://uub.in.ua/post/EkonomkarinkuzemlprodazhslygospdlyanoknaProzorroProdazh, де є багато цікавої та актуальної інформації, що має пряме відношення до ринку землі.

В якому форматі все це буде відбуватися?

За основу в таких торгах буде взята прозорість та контроль всіх операцій. Один з ризиків стосується сама тіньових операцій, які не можна допустити. Саме для цього і потрібна система ПроЗорро, яка контролює всі фінансові операції та може гарантувати, що в торгах кожен учасник знаходиться в рівних умовах.

Що стосується самої форми реалізації земельних ділянок, то чіткого принципу, за яким це буде відбуватися на електронних майданчиках ще немає.

При цьому, вже зараз можна говорити про те, що участь в таких аукціонах зможуть брати користувачі, які відповідають таким критеріям, як:

  • Прозорість – важливо, щоб учасники були саме громадянами України, надавали лише легальні документи й виконували всі прописані вимоги;
  • Фінансова міцність – не менше важливим моментом є наявність відповідного матеріального стану для виконання таких операцій;
  • Перелік вимог – в цілому, він завжди приблизно однаковий, але у випадку з земельними ділянками від учасників можуть вимагатися якісь особливі сертифікати та дозволи.

На даний момент, ще не зовсім зрозуміло, що собою буде представляти сам ринок землі, та наскільки він буде прозорим. В будь-якому випадку, всі процедури й операції зберігаються в базі системи ПроЗорро і все це можна контролювати.