Що робити при дискваліфікації в ПроЗорро

Одна з переваг системи ПроЗорро полягає в тому, що будь-який користувач має змогу обрати електронний майданчик з акредитацією і взяти участь в торгах. Не важливо, про який саме напрямок йде мова, чи то є реалізація електроніки або ж продаж нерухомого майна. В будь-якому випадку, користувачі мають можливість спробувати свої сили й подати свою заявку на участь.

Одна з перепон, яка може цьому завадити – це несплата початкового внеску. Зазвичай, його сума не перевищує 5-ти % від вартості самого лоту. Якщо ж говорити про серйозні лоти по типу нерухомості, то не всі учасники можуть мати достатньо коштів, щоб взяти участь в таких торгах.

Окрім цього моменту, є інші причини, чому учасники можуть отримати дискваліфікацію та не отримати дозволу для участі в торгах. Це може бути пов’язано з земельними ділянками або ж будь-якими іншими видами лотів, про які ви можете більш детально дізнатися за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/aukcion-orendy-zemli-na-majdanchykah-prozorro-prodazhi

Що стосується причин дискваліфікації, то вони виглядають приблизно наступним чином:

  • Недотримання часових рамок – мова йде про ситуації, коли учасник несвоєчасно подає заявку на участь в торгах, пізно надсилає документи або ж не поспішає з виконанням будь-яких інших важливих умов;
  • Невідповідність документації – частою причиною є надсилання документів, інформація в яких не відповідає дійсності. Такі дії користувачів суворо караються, що в подальшому не дає змоги брати участі в схожих процедурах;
  • Невідповідність умовам – тут вже мова йде про стандартне недопускання до участі в торгах, що офіційно також називається дискваліфікацією. Якщо говорити простіше, мова йде про відмову в участі через те, що учасник не відповідає вимогам, прописаним в самому лоті.

Насправді, це найбільш часті причини, чому користувач може бути дискваліфікований. Є випадки, коли подібні заборони можуть бути неправомірними і в такому випадку в учасника є можливість оскаржити це рішення.

Робиться це з використанням все тих же електронних майданчиків з акредитацією в ПроЗорро. Важливо зазначити, що сама скарга повинна також відповідати всім вказаним умовам. Відповідно, заява повинна бути аргументована. 

Лише в тому випадку, якщо в ній прописані всі порушення і є реальна доказова база, можна отримати відповідь. Варто зазначити, що лише третина всіх  заявок схвалюються, тому потрібно максимально серйозно підійти до цього питання.

Що потрібно знати про земельні торги в ПроЗорро

Один з найбільш популярних напрямків в системі ПроЗорро – це продаж та оренда землі. Насправді, це напрямок був досить цікавим для користувачів протягом всього часу існування системи ПроЗорро. 

При цьому, він став ще більш актуальним після того, як в Україні запрацював відкритий ринок землі. Починаючи з цього моменту, кількість оголошень, в яких йде мова про продаж земельних ділянок, значно зросла.

Варто зазначити, що для публікації оголошення про продаж сільськогосподарської ділянки, потрібно серйозно підійти до заповнення всієї інформації.

Важливо вказувати географічне положення ділянки, розмір території, наявну інфраструктуру й доповнювати все це відповідною документацію.

Що стосується подання заявок для участі в таких торгах, то від учасників вимагається детально ознайомитися з тендерною документацією. Більш того, не варто забувати про важливість внесення реєстраційного та гарантійного внесків, що є обов’язковою умовою для участі в таких торгах.

Що потрібно знати про державні закупівлі в ПроЗорро

Проведення публічних закупівель державними установами – це те, заради чого створювалась система ПроЗорро. В перший рік існування цієї системи, саме публічні закупівлі були основним напрямком на електронних майданчиках.

Варто зазначити, що державні установи, які все ще мають пряме відношення до бюджетних коштів, зобов’язані проводити всі закупівлі саме у відкритому форматі.

Це означає, що за цим можуть спостерігати всі без винятків. Система ПроЗорро – це той механізм, що надає подібну можливість і всі тендери, які проводяться на електронних майданчиках, дають можливість людям чітко бачити й розуміти, куди йдуть державні кошти, що використовуються певними бюджетними установами.

Варто зазначити, що є окремі випадки, коли дозволено проводити закриті торги. Це актуально в тому випадку, коли мова йде про використання коштів, направлених на військові потреби країни. В такому випадку, є можливість проводити всі закупівлі в закритому форматі.

Є також певні альтернативні варіанти торгів, які дозволяються обійтись лише проведенням певної переговорної процедури. Але, варто зауважити, що для цього повинні бути чіткі та цілком обґрунтовані підстави.