За словами Сатоші Накамото, батька-засновника біткоіну, це однорангова система електронних грошей. У цьому вона багато в чому схожа на однорангові файлові транзакції, де немає участі будь-якого центрального органу або регулятора.
У торгівлі вам слід використовувати такі біржі, як https://www.bybit.com/kk-KZ/, щоб отримати результат.
Основи роботи криптовалюти
Криптовалюти — це транзакції чи записи у загальній бухгалтерській книзі, які можуть бути змінені лише за дотримання певних умов. Як правило, у технології блокчейн, такої як мережа Bitcoin, кожна транзакція складається з адрес гаманців або відкритих ключів сторін, що беруть участь — відправника та одержувача — і суми такої транзакції. Безпека такої мережі, щоб уникнути шахрайства, забезпечується тим, що відправник повинен підтвердити транзакцію своїм закритим ключем. Після підтвердження транзакція відображається у загальній бухгалтерській книзі чи базі даних.
Проте лише майнери уповноважені підтверджувати транзакції у криптовалютній мережі. Вони мають вирішити криптографічні головоломки, щоб підтвердити конкретну транзакцію. В обмін на свої послуги вони одержують комісію за транзакцію в даному типі криптовалюті та винагороду. Як тільки майнери підтверджують транзакцію, вони розповсюджують її в мережі, і кожен вузол у ній автоматично оновлює свою бухгалтерську книгу. Більше того, як тільки майнер підтверджує конкретну транзакцію, вона стає незворотною та незмінною.
Однак у майнінгу є один важливий нюанс. Справа в тому, що в міру того, як певний тип криптовалюти набирає популярності і все більше майнерів приєднуються до нього, плата та винагорода майнерів за кожну транзакцію знижуються. Наприклад, спочатку майнери могли отримати 50 біткоінів (BTC) як винагороду за майнінг, проте через зниження вдвічі в травні 2020 року винагорода майнерів знизилася до 6,25 BTC.
Як зберігати криптовалюту?
Інвестори можуть зберігати одиниці криптовалют у гаманцях — офлайн та онлайн. У кожному такому гаманці зберігається відкритий ключ, тобто адреса гаманця, та закритий ключ (використовується для підписання платежів). У будь-якому випадку зберігаються не одиниці криптовалюти, а закритий ключ.
Тим не менш, суб’єкти можуть вибирати з широкого спектру крипто гаманців, кожен з яких призначений для різних цілей. Онлайн-гаманці переважно служать цілям регулярних транзакцій. Apple, а також J.P. Morgan Chase, Visa та Facebook представили онлайн крипто гаманці. І навпаки, офлайнові або холодні гаманці зберігаються на жорсткому диску людини і служать для безпеки криптовалюти.
Торгувати криптовалютами ви можете на біржі https://www.bybit.com/uk-UA/. Тут ви також можете їх зберігати якийсь час, але якщо ви плануєте інвестувати в монети і не користуєтеся ними для активного трейдингу, краще завести зручний крипто гаманець.