У що інвестувати: Ethereum проти Bitcoin

Ефір конкурував з біткоіном за перше місце як найбільша криптовалюта з ринкової капіталізації з моменту своєї появи в 2015 році і наблизився до того, щоб обігнати біткоін у лютому 2018 року. З тих пір обидві ці монети досягли нових історичних максимумів, і, зважаючи на все, у 2023 році у них буде ще більше можливостей для зростання. Деякі експерти передбачають, що Ethereum обжене Bitcoin у цьому ринковому циклі та стане домінуючою криптовалютою в галузі.

Інвестування в Ethereum проти Bitcoin

Біткоін та Ethereum мають зовсім різні сфери застосування. Біткоін виступає як сховище вартості, подібно до золота. Ефір також виступає як сховище вартості, тоді як віртуальна машина Ethereum дозволяє створювати безліч інноваційних програм, таких як DeFi, NFT та metaverse. Так що купити bitcoin на https://www.bybit.com/ru-RU/, може бути не так вигідно, як купити ефір. Віртуальна машина Ethereum дозволяє програмістам писати програми, які називають «смарт-контрактами». Смарт-контракти Ethereum можуть автоматизувати тисячі фінансових продуктів та є будівельними блоками токенів NFT. Ці смарт-контракти дозволяють створювати повноцінні програми, такі як децентралізовані біржі (DEX) та автоматизовані маркет-мейкери (AMM).

Хоча на блокчейні Bitcoin технічно можливі найпростіші смарт-контракти, мова програмування Ethereum і величезна команда розробників роблять його ймовірним довгостроковим розрахунковим рівнем. Блокчейн Біткоіна діє як децентралізована бухгалтерська книга для обробки платежів. Ethereum — це бухгалтерська книга з повноцінним комп’ютером, що дозволяє набагато більше, ніж просто обробляти платежі.

Щодо того, яка з двох криптовалют є найкращою інвестицією, неможливо сказати напевно. Цілком ймовірно, що і Bitcoin, і Ethereum витримають випробування часом і мирно співіснуватимуть у майбутньому. Зрештою, ваші інвестиційні рішення повинні ухвалювати ви самі (або інвестиційний консультант). Найкраще, що ви можете зробити, — це якомога більше дізнатися, перш ніж ризикувати своїми важко заробленими грошима, і ніколи не вкладати гроші, які ви не готові втратити повністю.

Переваги Ethereum

  • Волатильність. Хоча раніше це вважалося негативним фактором, розумні інвестори усвідомили закономірності ринкового циклу і можуть отримати вигоду з параболічних прибутків, що виникають внаслідок ринкових коливань.
  • Ліквідність. Ethereum, мабуть, є одним із найліквідніших інвестиційних активів завдяки створенню у всьому світі торгових платформ, бірж та онлайн-брокерів. Ви можете легко обміняти Ethereum на готівку або активи, такі як золото, миттєво і з неймовірно низькою комісією. Придбати його просто зараз можна на біржі https://www.bybit.com/uk-UA/ чи наінших майданчиках.
  • Нижчий інфляційний ризик. На відміну від світових валют, які регулюються урядами своїх країн, Ethereum має прозорий інфляційний план, який піддається меншому втручанню.