Недоліки вейпінгу

У вейпінга є свої недоліки, про які вам слід знати. Звичайно, сучасні под системи вейп мають масу переваг, але в цій статті ми будемо говорити саме про недоліки.

  • Широкий асортимент. Вибір пристрою, рідини і навіть дизайнів безмежний, тому досить складно визначитися, особливо в порівнянні з простотою вибору марки сигарет. Тому краще на початку звернути свою увагу на прості набори. Також ви можете проконсультуватися з продавцями вейп-шопів або досвідченими вейперами, які завжди раді допомогти початківцям.
  • Складнощі з пристроями. Ринок не тільки насичений, але і більшість пристроїв підходять для досвідчених користувачів. Хоч сучасні вейпи досить просунуті і здаються складними, завжди можна знайти інформацію в інтернеті про них. Ви можете подумати, що вейпінг вимагає багато знань, тому недоступний новачкові. Але це не так! Пристрої досить прості, незважаючи на перше про них враження.
  • «Молодіжне захоплення». Вейпи нарівні з тютюновими виробами продають тільки людям, які досягли повнолітнього віку — з 18 або 21 року, в залежності від регіону. Але це лише початковий поріг, а вейперів можна знайти в будь-якій віковій категорії. Сумно, що багато людей похилого віку не розуміють вейп-культуру і обходять її стороною, хоча вейпінг міг би допомогти їм позбутися від смертельної тютюнової залежності.
  • Витрати. Вам доведеться купувати витратні матеріали. Незалежно від типу Вашого пристрою, рідину все одно доведеться поповнювати. Ціни і обсяги на рідини варіюються. Є як преміальні рідини, так і досить дешеві — в будь-якому випадку жоден флакон не нескінченний. Так, покупка однієї рідини не вдарить по Вашому гаманцю, але, швидше за все, Вам захочеться поповнити свою колекцію новими ароматами. Тому багато користувачів роблять рідини самостійно. Це значно скорочує витрати.
  • Вміст нікотину. Це легкий розслабляючий стимулятор. Але, оскільки його історія нерозривно пов’язана з курінням — небезпечною залежністю — нікотин має погану славу. Багато людей не розділяють поняття нікотин і куріння. Якщо ви збираєтеся познайомитися з пусканням пару на практиці, то Вам доведеться навчитися ігнорувати злі погляди від необізнаних особистостей. Більшість людей не особливо розуміють, що таке нікотин, тому Вам варто озброїтися інформацією і терпінням.
  • Не визначено ризики для здоров’я. Найдовше дослідження тривало 3,5 років, але воно не показало ніяких негативних наслідків для учасників експерименту. На жаль, немає більш довгострокових досліджень. Оскільки вейпінг — це відносно нове захоплення, якому трохи більше 10 років — поки неможливо отримати більш довгострокові дані.
  • Страшні заголовки. У новинах багато міфів і чуток про вейпінг. У деяких є частка правди, а деякі — вигадка. Деякі заголовки можуть бути правдиві, але поодинокі випадки як правило роздуваються до масштабів епідемії. Майже нічого в житті не може бути повністю захищене від шкоди, але вейпінг прийнято звинувачувати мало не в усіх бідах. Що ми знаємо напевно — це те, що він набагато безпечніший за куріння.
  • Вейпінг відносять до паління через наявність нікотину. І більше у них нічого спільного. Коли Ви закурюєте сигарету, Ви спалюєте сухий тютюн і вдихаєте дим, повний смоли та оксиду вуглецю, які ушкоджують легені і серцево-судинну систему. Але хоч вейпінг і не токсичний, вейперів часто звинувачують в отруєнні парою навколишнього середовища. У більшості місць, де заборонено куріння, також забороняють і вейпінг.

Вибір залишається за Вами. Тепер Ви знаєте, що у вейпінга є мінуси. Якщо Ви розглядаєте вейпінг як альтернативу курінню, то вибір повинен бути очевидний.