Купівля права на експлуатацію надр землі на електронному майданчику ProZorro.Sale

Щоб використовувати надра землі з метою отримання прибутку шляхом продажу або надання якихось послуг, спочатку необхідно придбати право на володіння ними. Воно видається тільки перевіреним компаніям і акредитованими організаціями. Надра землі, до них відноситься все, починаючи від води в артезіанських свердловинах, закінчуючи нафтою та іншими ресурсами, є державною власністю навіть з урахуванням приватизації. Відповідно, щоб їх використовувати у виробничих цілях, потрібно право на розробку.

Право на користування надр: що воно дає

Володіння ресурсами є величезною відповідальністю, так як є ризик забруднення джерел води. Саме тому підприємство повинно бути акредитованим, тобто володіти всіма технологіями щодо збереження та обслуговування. Більш детальна інформація знаходиться на сайте sale.uub.com.ua, де також можна отримати консультацію про порядок проведення аукціонів.

Особливості проведення торгів дозволами на володіння надрами

Ініціатором пропозицій на торговому майданчику з продажу права на володіння надрами землі є держава. Воно формує лоти на основі попиту, який складається фізичними та юридичними особами, тобто, всіма учасниками системи. Суть даного лота полягає в тому, що його покупець отримує право на певних умовах використовувати надра. В якості останніх може бути:

  • розробка нафтородовищ;
  • видобування газу;
  • мінеральної та питної води;
  • вугілля та інших ресурсів.

Серед фізичних осіб популярний запит на право користування свердловиною з подальшою реалізацією води з метою отримання прибутку. Кожен лот містить перелік певних даних, які дозволяють правильно орієнтуватися в ціні, терміни. Також в кожному подібному реченні є оглядова карта, опис та адреса розташування. Ця інформація дозволяє в повному обсязі вивчити особливості джерела води і інших надр, щоб в подальшому виявити економічну вигоду придбання.

Законодавством визначено такі умови проведення торгів:

Термін 90 днів, саме такий інтервал часу дається на проведення аукціонів. В їх число входять нафту, природний газ і конденсат.

Всі інші надра у вигляді води кута, солей і руди існують у якій міститься пропозиція на аукціоні протягом 50-денного періоду.

Особливість покупки права на використання надр полягає в тому, що вартість придбання може бути дуже низькою. Це забезпечується завдяки аукціонним принципом, безпосередньо залежному від величини попиту.

Правилами проведення торгів прописано, що тендерна закупівля здійснюється в 3 раунду. На початковому етапі проводиться огляд вже закритих пропозицій, які так і не викликали інтерес у покупців. Ціна формується з урахуванням найнижчого пропозиції і є стартовою чи точкою відправки. З початку аукціону бажаючі придбати право на надра поступово збільшують вартість до того моменту, коли один з учасників не запропонує найвищу плату. Чекати довго не доведеться, тому що на кожен раунд виділяється всього по 3 хвилини.

Щоб не упустити хорошу можливість вигідної покупки права на використання надр, рекомендується заздалегідь відвідати Українську універсальну біржу і поставити на замітку час початку проведення торгів. Отримати більше інформації про принцип ведення торгівлі і різних особливостях електронного майданчика можна на порталі https://sale.uub.com.ua/ru/filter/subsoil-use партнера. Також можна звернутися до учасників біржі, які вже брали участь у подібних тендерні закупівлі.